فایل word مقاله بررسی آزمایشگاهی تغییر دمای حمام انعقاد بر مورفولوژی غشای پلیمری /DMF PVC برای جداسازی گازها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله بررسی آزمایشگاهی تغییر دمای حمام انعقاد بر مورفولوژی غشای پلیمری /DMF PVC برای جداسازی گازها :


محل انتشار: دومین همایش علمی مهندسی فرآیند
تعداد صفحات:13
نویسنده(ها):
هدی احمدی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر, کارشناس سرویسهای صنعتی و استاندارد محصولات, عضو گروه پژوهشی شرکت ملی پخش فرآوردهها
رضا مسیبی بهبهانی – عضو هیات علمی دانشگاه صنعت نفت

چکیده:
در حال حاضر غشاها جایگاه منحصر بفردی در صنایع جداسازی مختلف پیدا کرده اند و کاربرد وسیعی در زمینه های گوناگون جداسازی از جمله محلولهای مایع و گازها یافته اند که از آن جمله می توان به کاربرد در صنایع غذایی و لبنی برای جداسازی و تغلیظ شیر, صنایع شیمیایی و پالایشگاهی برای جداسازی گازها, صنعت تصفیه آب و پساب برای حذف آلایندههای گوناگون و داروسازی برای تخلیص فرآیندهای مختلف نام برد.تکنولوژی غشایی در مقیاس بزرگی در صنعت بکار می رود. از آنجا که غشاهای پلیمری مهمترین نوع غشاها در زمینه جداسازی گازها هستند لذا جداسازی مخلوط گازی با استفاده از این نوع غشاها بسیار معمول می باشد. عوامل بسیار زیادی روی ساختار غشا تأثیر می گذارند لذا بررسی این عوامل می تواند اثر بسیار مهمی روی ساخت غشای مناسب و بخصوص تکرار پذیری ساخت غشا داشته باشد. جداسازی بوسیله غشاهای پلیمری نسبت به سایر غشاها بدلیل توانایی در شکل گیری فیلم بیشتر و نیز انعطاف پذیری و در دسترس و کم هزینه تر بودن تهیه پلیمر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در این پژوهش ابتدا غشای پلیمری PVC-DMF بروش مرطوب جدایش فازی ساخته شده و سپس تأثیر تغییر در پارامتر دمای حمام انعقاد بوسیله ی تست میکروسکوپ الکترونی جهت بررسی ساختار غشای پلیمری, تست میکانیکی و تست گازی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت.

لینک کمکی