فایل word مقاله مقایسه میزان اثر انسداد در افراد با شنوایی هنجار و کم شنوایی حسی عصبی خفیف و ملایم با استفاده از روش ارزیابی گوش واقعی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله مقایسه میزان اثر انسداد در افراد با شنوایی هنجار و کم شنوایی حسی عصبی خفیف و ملایم با استفاده از روش ارزیابی گوش واقعی :

فایل word مقاله مقایسه میزان اثر انسداد در افراد با شنوایی هنجار و کم شنوایی حسی عصبی خفیف و ملایم با استفاده از روش ارزیابی گوش واقعی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در 1389 در (شنوایی شناسی) auditory and vesitibular research از صفحه 1 تا 8 منتشر شده است.
نام: مقایسه میزان اثر انسداد در افراد با شنوایی هنجار و کم شنوایی حسی عصبی خفیف و ملایم با استفاده از روش ارزیابی گوش واقعی
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اثر انسداد
مقاله ارزیابی گوش واقعی
مقاله شنوایی هنجار
مقاله کم شنوایی حسی عصبی
مقاله واکه فارسی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جعفری میمنه
جناب آقای / سرکار خانم: رهبر نریمان
جناب آقای / سرکار خانم: کیهانی محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: ثامنی سیدجلال

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: بیشتر کاربران سمعک از پدیده ای به نام اثر انسداد شکایت دارند. هدف از انجام این مطالعه مقایسه میزان اثر انسداد در افراد با شنوایی هنجار و کم شنوایی حسی عصبی خفیف و ملایم با استفاده از روش ارزیابی گوش واقعی است.
روش بررسی: شصت فرد بزرگسال شامل 30 مرد و 30 زن, در محدوده سنی 55-18 سال در این مطالعه شرکت کردند. از آنها خواسته شد تا دو واکه /e/ و /i/ را به مدت 5 ثانیه صداسازی کنند. با استفاده از پروب میکروفن فشار صوتی درون مجرای گوش آنها اندازه گیری شد. قله فرکانسی و مقدار اثر انسداد در تمامی این افراد ثبت و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
یافته ها: قله فرکانسی اثر انسداد با استفاده از واکه /e/ در زنان و مردان, در فرکانس های 9/751 و 98/542 هرتز و با حداکثر میزان 25/10 و 77/9 دسی بل به دست آمد. نتایج به دست آمده با استفاده از واکه /i/ نیز قله فرکانسی اثر انسداد در زنان و مردان را در فرکانس های 88/518 و 28/440 هرتز با حداکثر میزان 03/19 و 10/19 دسی بل نشان داد. علاوه بر این هیچ گونه تفاوت معنی داری بین پارامترهای وضعیت شنوایی و بین دو جنس مشاهده نشد (p>0.05).
نتیجه گیری: مقدار اثر انسداد در بین افراد کاملا متغیر است. بهترین راه حل برای رفع اثر انسداد, تنظیم دقیق سمعک در محدوده فرکانسی مشخصی است که تعیین آن تنها با ارزیابی پروب میکروفن امکان پذیر است.

لینک کمکی