فایل word مقاله ارتباط سطح سرمی پروتئین 3-3-14 و قند بالا در بیماران قلبی عروقی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله ارتباط سطح سرمی پروتئین 3-3-14 و قند بالا در بیماران قلبی عروقی :

فایل word مقاله ارتباط سطح سرمی پروتئین 3-3-14 و قند بالا در بیماران قلبی عروقی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در بهار 1389 در مجله دیابت و متابولیسم ایران (مجله دیابت و لیپید ایران) از صفحه 283 تا 289 منتشر شده است.
نام: ارتباط سطح سرمی پروتئین 3-3-14 و قند بالا در بیماران قلبی عروقی
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ماتریکس متالوپروتئیناز
مقاله بیماری های قلبی عروقی
مقاله دیابت ملیتوس

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: بسیاری از بیماران دیابتی با عوارض قلبی عروقی این بیماری نیز دست به گریبانند که شاید یکی از دلایل اصلی آن, تاثیر قند بالا بر روی آنزیم 3-3-14 باشد. این آنزیم تغییرات ماتریکس بین سلولی را رهبری می کند. هدف از این مطالعه ارزیابی امکان وجود تفاوت سطح سرمی این آنزیم در افراد دیابتی و غیر دیابتی است.
روش: این تحقیق از نوع مورد- شاهدی بوده و بین دو گروه 18 نفره دیابتی و غیر دیابتی از بیماران کاندید عملCABG انجام شده است. میزان ترشح آنزیم 3-3-14 در دو گروه با کمک روش Western blot انجام شد.
یافته ها: ارزیابی میزان ترشح سرمی 3-3-14 به عنوان عامل محرک بسیاری از اتفاقات ماتریکس بین سلولی, نشان داد که در صورت وجود قند خون بالا, میزان این آنزیم هم بالا خواهد بود و این اختلاف معنی دار است. در واقع عدم کنترل قند خون بر روی سطح سرمی این آنزیم تاثیرگذار بود.
نتیجه گیری: در این مطالعه نشان داده شد که علاوه بر تغییرات غلظت آنزیم 3-3-14 در بافت های بیماران دیابتی, سطح سرمی این آنزیم نیز نسبت به افراد غیر دیابتی بالاتر است و به نظر می رسد علاوه بر اهمیت غلظت یا سطح درون بافتی 3-3-14, باید به سطح سرمی این آنزیم و تاثیر سیستمیک آن نیز توجه نمود.

لینک کمکی