فایل word مقاله افزایش پایداری کالای پشمی در برابر امواج فرابنفش با استفاده از نانودی اکسید تیتانیوم و بوتان تترا کربوکسیلیک اسید

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله افزایش پایداری کالای پشمی در برابر امواج فرابنفش با استفاده از نانودی اکسید تیتانیوم و بوتان تترا کربوکسیلیک اسید :

فایل word مقاله افزایش پایداری کالای پشمی در برابر امواج فرابنفش با استفاده از نانودی اکسید تیتانیوم و بوتان تترا کربوکسیلیک اسید که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در زمستان 1388 در علوم و فناوری رنگ از صفحه 233 تا 241 منتشر شده است.
نام: افزایش پایداری کالای پشمی در برابر امواج فرابنفش با استفاده از نانودی اکسید تیتانیوم و بوتان تترا کربوکسیلیک اسید
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پشم
مقاله زردی و سفیدی
مقاله جاذب پرتو فرابنفش
مقاله نانودی اکسید تیتانیوم
مقاله عامل شبکه کننده

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
یکی از مشکلات کالای پشمی پایداری کم آن در برابر نور و در نتیجه زردی است. روش های مختلفی برای کاهش زرد شدن آن مورد توجه قرار گرفته است که یکی از آنها پوشش سطح پشم با ترکیبات جاذب پرتو فرابنفش است. در این تحقیق پارچه پشمی با مقادیر مختلف نانودی اکسید تیتانیوم و بوتان تترا کربوکسیلیک اسید عمل شده, سپس نمونه ها پخت و پس از سه ساعت نوردهی تغییرات رنگی آنها توسط اسپکتروفوتومتر بررسی شده است. نتایج نشان دادند که نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم تاثیر خوبی در جلوگیری از زرد شدن پشم در مقابل نور فرا بنفش دارند و با توجه به غلظت نانودی اکسید تیتانیوم مقدار تاثیر آن متفاوت است.

لینک کمکی