فایل word مقاله بررسی تغییرات در ریخت شناسی و خواص مکانیکی کامپوزیت های پلی پروپیلن ـ تالک با افزودن ضایعات پوشش پودری اپوکسی ـ پلی استر

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله بررسی تغییرات در ریخت شناسی و خواص مکانیکی کامپوزیت های پلی پروپیلن ـ تالک با افزودن ضایعات پوشش پودری اپوکسی ـ پلی استر :

فایل word مقاله بررسی تغییرات در ریخت شناسی و خواص مکانیکی کامپوزیت های پلی پروپیلن ـ تالک با افزودن ضایعات پوشش پودری اپوکسی ـ پلی استر که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در زمستان 1388 در علوم و فناوری رنگ از صفحه 223 تا 232 منتشر شده است.
نام: بررسی تغییرات در ریخت شناسی و خواص مکانیکی کامپوزیت های پلی پروپیلن ـ تالک با افزودن ضایعات پوشش پودری اپوکسی ـ پلی استر
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ضایعات پوشش پودری
مقاله رزین اپوکسی ـ پلی استر
مقاله پلی پروپیلن

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: احسانی مرتضی
جناب آقای / سرکار خانم: جهانی یوسف

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این مطالعه اصلاح واکنشی کامپوزیت های پروپیلن ـ تالک با استفاده از ضایعات پوشش پودری اپوکسی ـ پلی استر در یک اکسترودر دو مارپیچه انجام و خواص مکانیکی و ریخت شناسی آنها مورد بررسی قرار گرفته است. مطالعه ریخت شناسی نشان می دهد که ضایعات پودری موجب بهبود پخش ذرات تالک در بستر پلی پروپیلن شده و موجب تسهیل در جهت گیری ذرات تالک در جهت جریان قالب گیری می شود. نمونه عاری از اپوکسی ـ پلی استر با افزایش زمان فرسودگی کاهش خواص شدیدی دارد که با افزودن اپوکسی ـ پلی استر موجود در ضایعات پوشش پودری این خواص به میزان بسیار کمتری افت نشان داده و در نمونه پلی پروپیلن حاوی %20 تالک با افزودن %20 ضایعات, کامپوزیت تقریبا در مقابل فرسودگی حرارتی مقاوم شده است. بهبود مقاومت خواص مکانیکی در کامپوزیت ها در برابر اثرات فرسودگی می تواند ناشی از چسبندگی رزین های پلی استر و اپوکسی موجود در ضایعات بر روی تالک باشد که این مساله با توجه به وجود ناخالصی های فلزی در پرکننده های معدنی که موجب تسریع فرسودگی حرارتی پلیمرها می شود, قابل توجیه است. پخت رزین های اپوکسی ـ پلی استر موجود در ضایعات پوشش پودری موجب تمرکز تنش و در نتیجه تضعیف خواص مکانیکی نظیر ضربه پذیری می شود.

لینک کمکی