فایل word مقاله استفاده از اتصال دهنده سیلانی و اسید فسفریک در آمایش سطحی کربنات کلسیم و بررسی رفتار پخش آن در آب و تولوئن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله استفاده از اتصال دهنده سیلانی و اسید فسفریک در آمایش سطحی کربنات کلسیم و بررسی رفتار پخش آن در آب و تولوئن :

فایل word مقاله استفاده از اتصال دهنده سیلانی و اسید فسفریک در آمایش سطحی کربنات کلسیم و بررسی رفتار پخش آن در آب و تولوئن که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در زمستان 1388 در علوم و فناوری رنگ از صفحه 209 تا 221 منتشر شده است.
نام: استفاده از اتصال دهنده سیلانی و اسید فسفریک در آمایش سطحی کربنات کلسیم و بررسی رفتار پخش آن در آب و تولوئن
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله عامل اتصال دهنده سیلانی
مقاله کربنات کلسیم
مقاله آمایش

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
این تحقیق به بررسی آمایش سطح کربنات کلسیم توسط عامل اتصال دهنده سیلانی می پردازد. در ابتدا آمایش به طور مستقیم در محیط اتانول انجام شد. پارامترهای واکنش از جمله دما, pH و همچنین روش آبکافت تغییر داده شدند. با استفاده از آزمون های طیف سنجی زیر قرمز, آنالیز حرارتی و کدورت سنجی نمونه ها بررسی شدند. نتایج نشان داد آماده سازی به صورت مناسب صورت نگرفته است. در صورتی که آمایش با اسید فسفریک در ابتدا انجام گیرد, واکنش گروه سیلانی با ذرات به راحتی انجام گرفته و حتی پس از شستشوی نمونه ها از روی سطح جدا نمی شوند. میزان سیلان آمایش شده روی کربنات کلسیم از پیش آمایش شده با اسید فسفریک, در مجموع %167 وزنی نسبت به کربنات کلسیم بود. که از این میزان, حدود %106 آن با سطح پیوند فیزیکی ایجاد کردند که با شستشو از روی سطح جدا شدند و %061 آن با سطح پیوند شیمیایی مقاوم در برابر آب تشکیل دادند.

لینک کمکی