فایل word مقاله تحلیلی از وضعیت شهر جدید رامشار (با تاکید بر عدم جمعیت پذیری)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله تحلیلی از وضعیت شهر جدید رامشار (با تاکید بر عدم جمعیت پذیری) :

فایل word مقاله تحلیلی از وضعیت شهر جدید رامشار (با تاکید بر عدم جمعیت پذیری) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در 1387 در مجله پژوهشی علوم انسانی دانشگاه اصفهان از صفحه 47 تا 68 منتشر شده است.
نام: تحلیلی از وضعیت شهر جدید رامشار (با تاکید بر عدم جمعیت پذیری)
این مقاله دارای 22 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سیستان
مقاله رامشار
مقاله شهر جدید
مقاله جمعیت پذیری

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: وارثی حمیدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: اذانی مهری
جناب آقای / سرکار خانم: حاجی حسینی حبیب

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
طراحی وایجاد شهرهای جدید در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه بیشتر برای سیاست اسکان و جذب سرریزهای جمعیتی که مشکلات شهر نشینی را سبب می شود, اجرا می گردد. همچنین این شهرها در کشورهای در حال توسعه به علت ناتوانایی آنها در حل معضلات و مشکلات موجود در شهرهای بزرگ و مادر شهرها احداث می شوند و به علت استفاده از امکانات شهرهای بزرگ معمولا در نزدیکی آنها احداث می شوند.
با عنایت به موقعیت ژیوپولتیک منطقه سیستان, حفظ جمعیت به عنوان عامل اصلی برای تقویت مرزهای شرقی و حفظ تمامیت ارضی نقش آفرین بوده است, اما تحولات جمعیتی طی نیم دهه اخیر حاکی از خروج بخش قابل توجهی از جمعیت منطقه به خارج از سیستان بوده است از طرفی, درآمدهای حاصله از فعالیتهای شهری کمتر در منطقه به کار گرفته شده و گرایش به سرمایه گذاری در خارج از منطقه نظیر شهر زاهدان و حتی مشهد زیاد بوده است. علاوه بر آن, شرایط محیطی نظیر بالا بودن زه اراضی و شور بودن آن, فرسودگی زودرس ساختمانها و پژمردگی بافت شهری میل به سرمایه گذاری در شهر و منطقه را کاهش می دهد. با توجه به این شرایط, شهر جدید رامشار به عنوان کانونی جهت جذب بخشی از جمعیت شهری و در جهت رفع مشکلات منطقه طراحی گردیده است.
در این تحقیق با عنایت به عدم موفقیت شهر جدید رامشار در زمینه جمعیت پذیری در افق طرح, سعی شده تا به بررسی مشکلات و عواملی که مانع جذب جمعیت در شهر جدید رامشار شده است, پرداخته شود. این امر با طرح سوالها و طراحی پرسشنامه؛ مطالعات کتابخانه ای و میدانی, اخذ اطلاعات از ادارات و مسوولان مربوطه صورت گرفته است که پس از تجزیه و تحلیل آماری پاسخهای پرسشنامه, مشکل جمعیت پذیری به طور علمی بررسی گردیده و در پایان نیز پیشنهادها و توصیه هایی جهت جذب جمعیت, تولید و سرمایه در این شهر جدید ارایه شده است.

لینک کمکی