فایل word مقاله برنامه ریزی و مدیریت سیستم اتوبوسرانی درون شهری با تاکید بر ایستگاه های اتوبوس شهر کاشان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله برنامه ریزی و مدیریت سیستم اتوبوسرانی درون شهری با تاکید بر ایستگاه های اتوبوس شهر کاشان :

فایل word مقاله برنامه ریزی و مدیریت سیستم اتوبوسرانی درون شهری با تاکید بر ایستگاه های اتوبوس شهر کاشان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در 1387 در مجله پژوهشی علوم انسانی دانشگاه اصفهان از صفحه 19 تا 46 منتشر شده است.
نام: برنامه ریزی و مدیریت سیستم اتوبوسرانی درون شهری با تاکید بر ایستگاه های اتوبوس شهر کاشان
این مقاله دارای 28 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله خطوط اتوبوسرانی
مقاله ایستگاه اتوبوس
مقاله حمل و نقل عمومی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: تقوایی مسعود
جناب آقای / سرکار خانم: وفایی ابوذر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
امروزه یکی از مسایل بسیار مهم شهرهای بزرگ حمل نقل و ترافیک شهری است. همچنین کمبود و نارسایی در سیستم حمل و نقل زمینی بخصوص حمل و نقل شهری به عنوان یکی از موانع رشد و توسعه هر کشوری به شمار می رود. یکی از موثرترین راه حل های این مشکل توسعه و تقویت سیستم های حمل و نقل عمومی شهری است. با توجه به مشکلاتی که امروزه در اثر افزایش تعداد وسایل نقلیه در شهرهای بزرگ و متوسط ایران به وجود آمده است, سیاست تقویت استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی از تدابیر ارزنده به شمار می رود. در این راستا برای بهینه سازی سیستم حمل و نقل عمومی به منظور خدمات رسانی ایمن, مستمر, ارزان, سریع و مطلوب به متقاضیان سفرهای درون شهری تلاش گسترده ای را باید آغاز کرد.
اتوبوسرانی که یکی از مهمترین سیستم های حمل و نقل عمومی شهری به شمار می آید, در کلیه شهرهای ایران از جمله کاشان نقش عمده ای را در انجام سفرهای درون شهری و روزانه شهروندان ایفا می نماید. در شهر کاشان سیستم اتوبوسرانی با توجه به فقدان سیستم های پیشرفته حمل و نقل از قبیل مترو, تراموا, قطار سبک شهری و مانند آن ها وظیفه سنگینی را بر عهده داشته و اجبارا به تنهایی اقدام به جابجایی خیل عظیم مسافرین درون شهری می نماید. با توجه به تقاضای بیش از حد مردم برای استفاده از خدمات اتوبوسرانی به دلیل ارزان بودن کرایه آن نسبت به نرخ سایر وسایط نقلیه عمومی از جمله تاکسی که می توان آن را مهمترین دلیل افزایش تقاضا دانست, سیستم اتوبوسرانی شهر کاشان با مشکلات مختلف مواجه گردیده است و به دلایل گوناگون فاقد کارایی قابل توجه می باشد. به علت ویژگی های مثبت و مزایای این سیستم و ارتقای کارایی آن به برنامه ریزی و اندیشه راه حل های متعدد مسئولین و متخصصین این امر نیاز می باشد. این مقاله به منظور شناخت هرچه بهتر مسایل و مشکلات سیستم اتوبوسرانی شهر کاشان از جمله در زمینه استانداردهای مربوط به مکانیابی, فواصل و تجهیزات مورد نیاز در ایستگاه ها و ارایه راه حل هایی برای اصلاح خطوط سرویس دهی به خصوص در زمینه تعدیل ایستگاه ها و دستیابی ایستگاه ها به استاندارد های موجود و افزایش کارایی سیستم شکل گرفته است.
در این پژوهش ترکیبی از روش های توصیفی, تحلیلی و پیمایشی استفاده شده است . نتایج پژوهش نشان می دهد در شهر کاشان سیستم حمل و نقل عمومی بخصوص اتوبوس با تمام امکانات بالقوه اش مورد بهره برداری قرار نگرفته است و سیستم در بسیاری از زمینه ها همچون ساختار سازمانی و تشکیلاتی, ساختار تجهیزاتی و تاسیساتی از جمله درزمینه استانداردهای مربوط به مکانیابی و فواصل ایستگاه ها, تجهیزات مورد نیاز در ایستگاه ها و برنامه زمان بندی حرکت اتوبوس ها با مشکلات زیادی مواجه می باشد.

لینک کمکی