فایل word مقاله تصمیم پذیری سیستم های هوشمند

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله تصمیم پذیری سیستم های هوشمند :

فایل word مقاله تصمیم پذیری سیستم های هوشمند که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در بهار 1387 در حکمت و فلسفه از صفحه 29 تا 49 منتشر شده است.
نام: تصمیم پذیری سیستم های هوشمند
این مقاله دارای 21 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سیستم های هوشمند
مقاله مساله توقف
مقاله ماشین تورینگ
مقاله تصمیم ناپذیری
مقاله منطق محمولات تبیین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
الگوسازی از ذهن و ارایه مدلی که قابلیت های پیچیده ذهن را داشته باشد یکی از افق های توانمندی بشر است.
اگرچه عمده تلاش ها در این زمینه بیش تر از نیم قرن سابقه ندارد و با دستاوردهای مسحورکننده خود یکی از پدیده های شگفتی ساز شده است, اما هر چه این رویا رنگ واقعیت بیش تری به خود می گیرد مشکلات بزرگ تری را بر سر راه نظریه پردازان هوش مصنوعی قرار می دهد. دو مساله عمده ای که در این زمینه در مقاله حاضر بررسی خواهد شد عبارت اند از: الف – آیا سیستم های هوشمند قادر خواهند بود هر مساله ای را حل کنند؟, ب _ آیا می توان رابطه ای میان این مساله و تصمیم ناپذیری منطق محمولات مرتبه اول برقرار کرد؟, که هریک از آنها در درون خود شامل مسایل جزئی تری هستند که به طورخلاصه عبارت اند از: 1 – چه سیستمی را می توان سیستم هوشمند نامید؟, و 2 – نحوه حل مساله در سیستم هوشمند به چه صورتی است؟, و 3 – چه سسیستمی را تصمیم پذیر گویند؟
فرضیه های مطرح شده در این مقاله نیز بدین قرارند:
الف – سیستم های هوشمند از رویه ای الگوریتمی تبعیت می کنند. اگر بتوان مساله ای یافت که الگوریتم پذیر نباشد, می توان نتیجه گرفت آن مساله برای سیستم هوشمند حل ناپذیر است. ب – حل مسایل در هر سیستم هوشمندی متاثر از منطق حاکم بر آن است, بنابراین, عدم حل برخی از مسایل توسط سیستم منعکس کننده ناتوانی منطق (محمولات) در ارایه الگوریتمی متناهی برای برخی از فرمول هاست تا مشخص کند آیا آن فرمول ها معتبرند یا خیر.

لینک کمکی