فایل word مقاله ارایه روشی به منظور طبقه بندی انواع لوسمی بر اساس تئوری بازی های مبتنی بر همکاری و مقدار شیپلی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله ارایه روشی به منظور طبقه بندی انواع لوسمی بر اساس تئوری بازی های مبتنی بر همکاری و مقدار شیپلی :

فایل word مقاله ارایه روشی به منظور طبقه بندی انواع لوسمی بر اساس تئوری بازی های مبتنی بر همکاری و مقدار شیپلی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در بهار 1389 در مجله علوم پزشکی مدرس, آسیب شناسی زیستی (علوم پزشکی مدرس) از صفحه 79 تا 91 منتشر شده است.
نام: ارایه روشی به منظور طبقه بندی انواع لوسمی بر اساس تئوری بازی های مبتنی بر همکاری و مقدار شیپلی
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بازی مبتنی بر همکاری
مقاله تئوری بازی
مقاله طبقه بندی
مقاله فلوسایتومتری
مقاله لوسمی
مقاله مقدار شیپلی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قهری محمد
جناب آقای / سرکار خانم: میرهندی سیدحسین
جناب آقای / سرکار خانم: یادگاری محمدحسین
جناب آقای / سرکار خانم: حاجی زاده ابراهیم
جناب آقای / سرکار خانم: شیدفر محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف: طبقه بندی انواع مختلف لوسمی حاد بر اساس تئوری بازی های مبتنی بر همکاری و مقدار شیپلی.
مواد و روش ها: در این تحقیق از نمونه داده های بیمار, جمع آوری شده از آزمایش های فلوسایتومتری در سازمان انتقال خون ایران, استفاده شد. 304 نمونه بیماری مختلف در 8 طبقه لوسمی حاد بررسی شد. در ابتدا این نتایج به صورت عددی بودند. در مرحله بعد بر اساس حد آستانه تعریف شده, داده ها به شکل بولین تبدیل شد. سپس بر اساس تئوری بازی مبتنی بر همکاری و مقدار شیپلی, وزن های خاصی به این داده ها تخصیص داده شد. بدین ترتیب, نمونه های مختلف بیماری از یکدیگر جدا و امکان طبقه بندی انواع لوسمی حاد حاصل شد (مرحله یادگیری). در مرحله تشخیص, با استفاده از معیارهای شباهت, شباهت نمونه جدید مورد مطالعه با نمونه های آموزشی ارزیابی شد و نوع لوسمی نمونه مورد آزمایش, آشکار شد.
نتایج: دقت طبقه بندی لوسمی بر اساس تئوری بازی مبتنی بر همکاری, 963 درصد بود که نشان می دهد روش پیشنهادی از دقت قابل توجهی در تفکیک درست طبقه ها برخوردار است. به منظور سنجش کارایی روش پیشنهادی, نتیجه با شبکه عصبی که از جمله الگوریتم های یادگیری کاراست, مقایسه شد. نتایج حاصل از دقت طبقه بندی با شبکه عصبی پایه شعاعی, 9180 درصد بود.
نتیجه گیری: با توجه به نتایج حاصل, روش پیشنهادی در طبقه بندی لوسمی حاد, امیدوارکننده است. از این رو می تواند به هماتولوژیست ها و پزشکان در تشخیص دقیق تر انواع لوسمی کمک کند تا تصمیمات مناسب تری در مورد نحوه تشخیص و درمان بگیرند
.

لینک کمکی