فایل word مقاله بهره گیری از رشد هوشمندانه در ساماندهی رشد پراکنده شهرها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله بهره گیری از رشد هوشمندانه در ساماندهی رشد پراکنده شهرها :

فایل word مقاله بهره گیری از رشد هوشمندانه در ساماندهی رشد پراکنده شهرها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در پاییز 1387 در فناوری آموزش (فناوری و آموزش) از صفحه 33 تا 48 منتشر شده است.
نام: بهره گیری از رشد هوشمندانه در ساماندهی رشد پراکنده شهرها
این مقاله دارای 16 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله رشد پراکنده
مقاله رشد هوشمندانه
مقاله شهر یزد

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: عباس زادگان مصطفی
جناب آقای / سرکار خانم: رستم یزدی بهمن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بر اثر افزایش چشمگیر نرخ رشد جمعیت ایران در قرن اخیر و به اوج رسیدن آن در دهه 1360 و نگرش دوران مدرنیسم, رشد شهرها قابل مقایسه با دوره های قبل نمی باشد. نحوه رشد شتابان در برخی از شهرها حالتی پراکنده و گسسته داشته و با اتلاف اراضی کشاورزی و باغی حاشیه شهرها و تضییع منابع محیط زیست همراه بوده است. این پدیده در محافل علمی رشد پراکنده شهر نامیده می شود. مشکلات ناشی از رشد پراکنده شهرها در آمریکای شمالی واکنش هایی به دنبال داشته که منجر به ارایه نظریه رشد هوشمندانه شده است.
شهر یزد نمونه ای است که بیشترین آسیب را از رشد سریع و پراکنده متحمل شده است. دلایل و شکل رشد پراکنده شهر در کشورهای مختلف متفاوت است, اما نتایج و مشکلات حاصل از آن تا حد زیادی مشابه با ایران است. بنابراین می توان از راه حل رشد هوشمندانه, پس از انطباق آن با شرایط ویژه شهر یزد بهره برد.
در این پژوهش پس از شناسایی مشکلات مربوط به رشد پراکنده, با استفاده از تجربیات سایر کشورها و با توجه به شرایط ویژه شهر یزد راهبردهایی تدوین شده که می تواند وضع موجود را بهبود بخشیده و از ادامه رشد پراکنده در آینده جلوگیری کند.

لینک کمکی