فایل word مقاله طراحی صندوق سرمایه گذاری مشترک اسلامی در بازار سرمایه

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله طراحی صندوق سرمایه گذاری مشترک اسلامی در بازار سرمایه :

فایل word مقاله طراحی صندوق سرمایه گذاری مشترک اسلامی در بازار سرمایه که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در بهار 1388 در اقتصاد اسلامی از صفحه 63 تا 94 منتشر شده است.
نام: طراحی صندوق سرمایه گذاری مشترک اسلامی در بازار سرمایه
این مقاله دارای 32 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله صندوق مشترک سرمایه گذاری اسلامی
مقاله اوراق بهادار اسلامی (صکوک)
مقاله اوراق مشارکت
مقاله اوراق استصناع
مقاله اوراق مرابحه
مقاله اوراق اجاره

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: نظرپور محمدنقی
جناب آقای / سرکار خانم: ابراهیمی محبوبه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
صندوق سرمایه گذاری مشترک (Mutual Funds) نهاد مالی تخصصی است که با وجوه سرمایه گذاران, در سبد متنوعی از اوراق بهادار سرمایه گذاری کرده و در برابر, واحدهای سرمایه گذاری خود را به آنان وا می گذارد. هر واحد سرمایه گذاری صندوق, نماینده نسبتی از پرتفوی اوراق بهاداری است که صندوق, به نمایندگی از سرمایه گذاران خریداری و اداره می کند.
نوع اوراق بهاداری که در صندوق خریداری می شود به هدف صندوق بر می گردد. انتخاب پرتفوی اوراق بهادار این صندوق ها در کشورهای اسلامی, به ویژه ایران با محدودیت هایی روبه رو است؛ این صندوق ضمن رعایت فقه اسلامی باید به گونه ای طراحی شوند که از سوددهی مطلوب و اقبال عمومی نیز برخوردار باشند. در این جهت, مقاله حاضر ضمن معرفی ویژگی ها و بیان کارکرد برخی اوراق بهادار اسلامی (صکوک), به طراحی و تبیین ساختار صندوق های سرمایه گذاری با اوراق بهادار اسلامی خواهد پرداخت.
روش تحقیق مقاله, روش توصیفی و تحلیل محتوا با استفاده از منابع معتبر است. با به کارگیری این روش به بررسی این فرضیه می پردازیم که (گسترش و تعمیق صندوق سرمایه گذاری مشترک مشتمل بر اوراق بهادار اسلامی (صکوک) با توجه به بازدهی های ثابت و متغیر آنها, باعث رونق بازار سرمایه می شود).

لینک کمکی