فایل word مقاله بررسی رنگرزی پلی اتیلن ترفتالات مورد مصرف در الیاف با ماده رنگزای دیسپرس زرد 114 در حضور یک افزودنی پلیمر شاخه ای

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله بررسی رنگرزی پلی اتیلن ترفتالات مورد مصرف در الیاف با ماده رنگزای دیسپرس زرد 114 در حضور یک افزودنی پلیمر شاخه ای :

فایل word مقاله بررسی رنگرزی پلی اتیلن ترفتالات مورد مصرف در الیاف با ماده رنگزای دیسپرس زرد 114 در حضور یک افزودنی پلیمر شاخه ای که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در بهار 1389 در علوم و فناوری رنگ از صفحه 25 تا 32 منتشر شده است.
نام: بررسی رنگرزی پلی اتیلن ترفتالات مورد مصرف در الیاف با ماده رنگزای دیسپرس زرد 114 در حضور یک افزودنی پلیمر شاخه ای
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پلی اتیلن ترفتالات
مقاله افزودنی پلیمر شاخه ای
مقاله رنگرزی
مقاله حامل
مقاله ماده رنگزای دیسپرس

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خطیب زاده مرضیه
جناب آقای / سرکار خانم: محسنی محسن
جناب آقای / سرکار خانم: مرادیان سیامک

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این مقاله از یک پلیمر شاخه ای به عنوان یک ماده افزودنی از مولکول های درختی برای بهبود قابلیت رنگرزی پلی اتیلن ترفتالات مورد مصرف در الیاف استفاده گردید. نمونه های مختلفی با نسبت وزنی 05 تا 30 درصد از پلیمر شاخه ای و پلی استر به وسیله دستگاه مخلوط کن داخلی تهیه گردید. بررسی رفتار حرارتی آمیزه های حاصله بوسیله دستگاه DSC, حاکی از کاهش مقدار دمای شیشه ای نمونه ها با توجه به افزایش درصد ماده افزودنی بود. این کاهش Tg بین نمونه خالص پلی اتیلن ترفتالات و نمونه حاوی 3 درصد پلیمر شاخه ای, حدود 11 درجه سانتیگراد بود. نمونه های ورقه ای فیلم از آمیزه های مذکور تهیه و با ماده رنگزای زرد دیسپرس 114 در شرایط مختلف (در حضور حامل و بدون حامل و در دمای 130 درجه سانتیگراد) رنگرزی گردید K/S به عنوان پارامتری جهت تعیین میزان رنگ پذیری نمونه ها محاسبه شد و نشان داد که با افزایش درصد پلیمر شاخه ای, قابلیت رنگرزی در حمام های بدون حامل از 12 به 30 و در حمام حاوی حامل به مقدار بیشتری افزایش می یابد.

لینک کمکی