فایل word مقاله حذف رنگزای آلی آنیونی زرد مستقیم 9 و نارنجی راکتیو 122 از آب آلوده با استفاده از جاذب زیست پلیمری کیتوسان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله حذف رنگزای آلی آنیونی زرد مستقیم 9 و نارنجی راکتیو 122 از آب آلوده با استفاده از جاذب زیست پلیمری کیتوسان :

فایل word مقاله حذف رنگزای آلی آنیونی زرد مستقیم 9 و نارنجی راکتیو 122 از آب آلوده با استفاده از جاذب زیست پلیمری کیتوسان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در بهار 1389 در علوم و فناوری رنگ از صفحه 17 تا 23 منتشر شده است.
نام: حذف رنگزای آلی آنیونی زرد مستقیم 9 و نارنجی راکتیو 122 از آب آلوده با استفاده از جاذب زیست پلیمری کیتوسان
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کیتوسان
مقاله جذب سطحی
مقاله زرد مستقیم 9
مقاله نارنجی راکتیو 122
مقاله تصفیه پساب

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رسولی فرد محمدحسین
جناب آقای / سرکار خانم: طاهری قزوینی نادر
جناب آقای / سرکار خانم: فرهنگ نیا الهام
جناب آقای / سرکار خانم: حیدری اعظم
جناب آقای / سرکار خانم: دوست محمدی سیدمحمدمهدی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در تحقیق حاضر, هدف بررسی تاثیر کیتوسان بر حذف دو رنگزای آلی زرد مستقیم (DY9) 9 و نارنجی راکتیو (RO122) 122 از آب آلوده شده در مقایسه با کربن فعال در یک سیستم ناپیوسته می باشد. این جاذب با توجه به برتری هایی نظیر ظرفیت جذب بالا و قابلیت جذب انواع آلاینده ها بخاطر وجود گروه های عاملی فعال در ساختار کیتوسان, غیرسمی بودن, ارزانی, فراوانی و همچنین سرعت بالای جذب برای مطالعه انتخاب شده است. همچنین اثر عوامل مختلف نظیر زمان تماس, غلظت اولیه رنگزا, مقدار مصرفی جاذب, دما و pH بررسی شده و در نهایت میزان کارایی کیتوسان در حذف این دو رنگزا با کربن فعال مقایسه گردیده است. نتایج حاصل نشان داد که با افزایش زمان تماس, مقدار جاذب مصرفی, دما و کاهش غلظت اولیه رنگزا میزان جذب افزایش یافته است و به علاوه بیشترین میزان حذف در pH خنثی بوده است. همچنین نتایج حاصل بیانگر برتری و کارایی بالای کیتوسان نسبت به کربن فعال می باشد.

لینک کمکی