فایل word مقاله بررسی رفتار ضدخوردگی یک سطح فعال کاتیونی دوقلو در مقایسه با نمونه مونومری آن بر روی فولاد نرم در محلول اسیدکلریدریک طی زمان غوطه وری

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله بررسی رفتار ضدخوردگی یک سطح فعال کاتیونی دوقلو در مقایسه با نمونه مونومری آن بر روی فولاد نرم در محلول اسیدکلریدریک طی زمان غوطه وری :

فایل word مقاله بررسی رفتار ضدخوردگی یک سطح فعال کاتیونی دوقلو در مقایسه با نمونه مونومری آن بر روی فولاد نرم در محلول اسیدکلریدریک طی زمان غوطه وری که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در بهار 1389 در علوم و فناوری رنگ از صفحه 1 تا 7 منتشر شده است.
نام: بررسی رفتار ضدخوردگی یک سطح فعال کاتیونی دوقلو در مقایسه با نمونه مونومری آن بر روی فولاد نرم در محلول اسیدکلریدریک طی زمان غوطه وری
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بازدارندگی خوردگی
مقاله فولاد نرم
مقاله اسید کلریدریک
مقاله سطح فعال کاتیونی
مقاله سطح فعال دوقلو
مقاله طیف سنجی امپدانس الکتروشیمیایی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مهدویان احدی محمد
جناب آقای / سرکار خانم: تهرانی بقا علیرضا
جناب آقای / سرکار خانم: اشهری شبنم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
خاصیت ضدخوردگی سطح فعال دوقلوی کاتیونی (12-4-12) در مقایسه با نمونه مونومری آن, دودسیل تری متیل آمونیوم بروماید (DTAB), بر روی فولاد نرم در محلول 1 مولار اسیدکلریدریک به کمک آزمون طیف سنجی امپدانس الکتروشیمیایی (EIS) مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان دهنده اثر بازدارندگی خوردگی این دو ترکیب بر روی فولاد نرم در محیط اسیدی است. همچنین مشاهده شد که با افزایش زمان غوطه وری نمونه ها در محلول های آزمون, مقاومت در برابر خوردگی فولاد نرم افزایش یافت و به یک حد ثابت برای سطح فعال دو قلو 12-4-12 (طی 2 ساعت) و DTAB (طی 4 ساعت) رسید. سطح فعال مونومری DTAB در مقایسه با نمونه دوقلوی خود 12-4-12 اثر بازدارندگی خوردگی بهتری داشت که این موضوع احتمالا به سبب ممانعت فضایی ایجاد شده توسط یک سر آزاد سطح فعال دوقلو است.

لینک کمکی