فایل word مقاله بهسازی الگوی گرمایش در ساختمان های صنعتی و آثار زیست محیطی آن در صنایع چوب و کاغذ مازندران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله بهسازی الگوی گرمایش در ساختمان های صنعتی و آثار زیست محیطی آن در صنایع چوب و کاغذ مازندران :

فایل word مقاله بهسازی الگوی گرمایش در ساختمان های صنعتی و آثار زیست محیطی آن در صنایع چوب و کاغذ مازندران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است, در زمستان 1388 در محیط شناسی از صفحه 15 تا 24 منتشر شده است.
نام: بهسازی الگوی گرمایش در ساختمان های صنعتی و آثار زیست محیطی آن در صنایع چوب و کاغذ مازندران
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد, که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بهسازی
مقاله الگو
مقاله مصرف انرژی
مقاله گرمایش تابشی
مقاله ساختمان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: توکلی مقدم رضا
جناب آقای / سرکار خانم: یزدانی امیرعباس
جناب آقای / سرکار خانم: رضایی علی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
محدودیت منابـع انــرژی و رشد چشمگیر مصرف آن در ایران, نسبت به متوسط شـدت مصرف آن در جهان و نیز آثار زیانباری که مصرف بالای انرژی بر محیط زیست تحمیل می کند, لـزوم صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انـرژی در کشـورمان را دو چندان کرده است. سیستم های گرمایش یکی از مصرف کنندگان عمده انرژی محسوب شده و استفاده از روشی با بازده بالا, در بخش های مختـلف, بویـژه ساختمان های صنــعتی و سوله ها, ضــروری به نظر می رسد. به این منظور, سیستم گـرمایش تـابشی, نسبت به طرق دیگر, از بازده بالاتری برخوردار است. در گرمایش تابشی, گرما, از طریق اشعه مادون قرمز به کف سالن می تابد و با برخورد با افراد و اشیا آنها را گرم می کند. در این سیستم اتلاف انرژی از طریق هوا بسیار ناچیز است. در تحقیق حاضر, ممیزی انرژی الکتریکی و گاز مصرفی پس از بهسازی الگوی گرمایش در یک مطالعه موردی که بزرگترین مجتمع صنعتی مصرف کننده انرژی در شمال کشور است, نشان می دهد که استفاده از ایـن روش, تا 75 درصـد صــرفه جویی در مصـرف سـوخت و تا 95 درصـد صـرفه جـویی در مـصرف بــرق, نسـبت به دیـگر سـیسـتم های گــرمایشی را به همـراه دارد و می تواند سهم چشمگـیری در مصـرف بهـینه انـرژی و حفظ محیط زیست داشته باشد. از آنجایی که ثابت شده, فعالیت های نیروگاهی منجر به تولید گازهای آلاینده, نظیر So2,Co2 و Noxمی شود و بهسازی مصرف انرژی, به معنای کاهش نیاز به تولیدات نیروگاهی و در نتیجه کاستن از آثار مخربی است که فرایند تولید انرژی از سوی نیروگاهها, بر محیط زیست کشور تحمیل می کند, سعی بر آن شده است تا حاصل این اصلاح در سیستم گرمایش سازمان, از منظر زیست محیطی نیز مورد کاوش قرار گیرد. نتایج حاصل از تعمیم فعالیت های انجام یافته در مطالعه موردی و بهسازی الگوی گرمایش در ساختمان های مشابه, کاهش هزینه های اجتماعی چشمگیری را نمایش می دهد.

لینک کمکی